Stock #: SP-T467834 | Location: Spring
| Location | Spring |
| Stock # | SP-T467834 |
| Status | AVAILABLE |
| Condition | NEW |
| Hitch Weight (lbs) | 681 lb. |
| Fresh Water (gal) | 54 gal. |
| Gray Water (gal) | 58 gal. |
| Black Water (gal) | 29 gal |
| Wheels Composition | Aluminum |
| Number Of Axles | 2 |
| Front Brake Type | Not Applicable |
| Rear Brake Type | Electric Drum |
| Width (IN/MM) | 8 ft. (96 in.) |
| Length (FT) | 25' 10" |
| Gross Weight Rating (LB/KG) | 7,681 lbs. LBS |
| Total Fresh Water Tank Capacity (GAL/L) | 54.00 |
| Total Gray Water Tank Capacity (GAL/L) | 58.00 |
| Total Black Water Tank Capacity (GAL/L) | 29.00 |
| Number Of Propane Tanks | 2 |
| Total Propane Tank Capacity (GAL/LBS) | 60 lbs. |
| Body Material | Fiberglass |
| Number Of Doors | 2 |
| Number Of Slideouts | 2 |
| Awning Length (FT/M) | 19 ft. (228 in.) |
| Power Retractable Awning | Yes |
| Kitchen Table Configuration | Bench Seats |
| Kitchen Location | Rear |
| Living Area Location | Center |
| Number Of Oven Burners | 3 |
| Overhead Fan | Yes |
| Layout | Oven / Stove |
| Refrigerator Power Mode | Electric |
| Number Of Sofas | 1 |
| Sofa Material | Vinyl |
| Reclining Sofa | No |
| Number Of Bunk Beds | 0 |
| Number Of Double Beds | 0 |
| Number Of Full Size Beds | 0 |
| Number Of Queen Size Beds | 1 |
| Number Of King Size Beds | 0 |
| Number Of Convertible Sofa Beds | 1 |
| Bunkhouse | No |
| Number Of Bathrooms | 1 |
| Bathroom Flooring Type | Vinyl |
| Bathroom Location | Center |
| Air Conditioning Prewiring | Yes |
| Cable Prewiring | Yes |
| Phone Prewiring | No |
| Heat Prewiring | Yes |
| TV Antenna Prewiring | Yes |
| Satellite Prewiring | Yes |
| Washer/Dryer Prewiring | No |
| Number Of Emergency Exits | 1 |
| Air Conditioning Type | Automatic |
| Heater Type | Automatic |
| Water Heater Pump Power Mode | Electrical / Propane |
| Water Heater Tank Bypass | Yes |
| Surround Sound | No |
| Rear Video Backup Camera | Yes |
| Solar Battery Charger | Yes |
| Water Heater Tank | No |
| Shower | Center |
| Toilet | Center |
| Heater | 35,000 BTUs |
| Height Closed (IN) | 10.92 ft. (131 in.) |
| General | |
|---|---|
| Exterior Color | WHITE |
| Interior Color | SEDONA STONE |
| Length | 25' 10" |
| VIN | 4X4TRLB20TD467834 |
| Type | TRAVEL TRAILER |
| Length (FT/IN) | 25' 83" |
| Max Sleeping Count | 6 |
| Air Conditioning | 15,000 BTUs |
| Dry Weight (LBS) | 5852 LBS |
The 2026 Forest River Rockwood Mini Lite 2515S is a compact and versatile travel trailer designed for adventures on the road. With a length of 25.83 feet, a width of 8 feet, and a height of 10.92 feet, this RV offers a cozy living space while remaining easy to tow. The exterior features aluminum body material and fiberglass sidewall construction for durability and style.
Inside, the Rockwood Mini Lite 2515S boasts a well-equipped kitchen with a three-burner stove, mid-size refrigerator, and bench seats for dining comfort. The living area includes a sofa and two recliner/rockers, providing ample seating for relaxation. The master bedroom features a queen-size bed, full-size closet, and vinyl flooring for easy maintenance. With amenities such as air conditioning, heating, and a backup camera, this travel trailer ensures a comfortable and convenient travel experience for up to 6 occupants.
This website uses cookies to enable essential tools and functionality in effort to enhance the browsing experience for our customers. For more information, read our privacy policy.